Witamy na GTAOnline Obecny czas to 2018-09-26, 10:19 Użytkowników: 76241
Strona główna | Użytkownicy | Grupy | Faq | Regulamin | ZalogujPoprzedni temat :: Następny temat
[ZAPOWIEDŹ] RevoTruck
Autor Wiadomość

Fr33shu 

Informacje
Nick w MP: Fr33shu
Wiek: 21
Na forum: 46 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-13, 19:06   [ZAPOWIEDŹ] RevoTruckCześć! Od dłuższego czasu pracujemy nad serwerem MTA. Nowy wymiar trucka. Zapraszam do prezentacji :)
Założeniem stworzenia serwera było zaspokojenie potrzeb wymagających graczy na serwerach truck. Było wiele przeciwności w tworzeniu serwera, lecz wszystko sie ułożyło i pchniemy ciągle do przodu.
Prace zaczęły się jakoś pod koniec czerwca/ początek lipca, kiedy to podczas rozmowy wspólnie wpadliśmy na stworzenie serwera. Ekipa postawiła na system załadunków w oparciu o grę Euro Truck Simulator 2.
Lecz to nie wszystko co chcemy Wam przedstawić. Zapraszam każdego z osobna do przeczytania krótkiej prezentacji na temat serwera. Prace ciągle wrą, ale już dziś moge zaprezentować Wam serwer RevoTruck.

Geneza nazwy jest dosyć banalna i nie bez powodu się tak nazywa.
RevoTruck. - Revo skrót "revolution", a truck to podkreślenie w nazwie trybu serwera.
Słowo revolution ma miejsce tylko dlatego, że cały system towarów mega różni się od innych serwerów. Bedzie wdrożony system z popularnej gry Euro Truck Simulator 2.
Więcej na temat załadunków dowiecie się w dalszej części prezentacji. Przejdźmy do kolejnej części prezentacji.
Panel autorsko wykonany jeśli chodzi o użyte grafiki przez jednego członka Naszej załogi. Poleciał tematycznie w stronę klimatu serwera czyli truck.
Rejestracja po przez podanie loginu i hasła w odpowiedniej zakładce.


W panelu znajduje się zakładka aktualizacji. Ona pomoże nam w szybkim tempie zobaczyć co ciekawego zostało wprowadzone


W panelu logowania użyta jest funkcja również autorska stworzona przez członka ekipy. ma ona za zadanie przy jednolitej czcionce (wtedy gdy czcionka ma tylko duże litery) wykrywać duże i małe litery.
Dzięki tej funkcji będzie możliwość wykrycia czy dane wpisywane są przy włączonym capslocku czy bez. Krótko mówiąc, cały panel wykonany autorsko.
Postawiliśmy na system paneli dxDraw. Jest on teraz dosyć popularny. Wszystkie panele wykonywaliśmy sami, z własnych stworzonych grafik. Wiele nowości w panelach, o których dowiecie się po wejściu na serwer.


[img=600x150]https://i.imgur.com/laNLU3N.png[/img]


Na start otrzymamy od 5000 - 6000$ w zależności od szczęścia gracza :)

Są 4 spawny:
- Los Santos
- Las Venturas
- San Fierro
- Blueberry

Najbardziej popularne miejsca do startu gry. Na naszych spawnach nie będzie ciężarówek na start. Postanowiliśmy kompletnie zmienić koncepcje spawnów. Jak to zawsze są pojazdy przy spawnach, tak My postawiliśmy ich nie dawać.

Zapytacie "to jak my mamy gdziekolwiek z początku dojechać?" - spokojnie, ustawimy tam co najwyżej faggio, tylko dlatego, aby odciążyć każdego z Was od zbędnego renderu modeli.
Zapytacie "Skąd w takim razie wziąć trucka jak ich nie będzie na spawnach?" - otóż już Wam śpieszę z odpowiedzią w kolejnej części prezentacji.


Chyba najważniejszy akapit w całej prezentacji. Jak wspomniałem we wstępie, postawiliśmy na system z gry Euro Truck Simulator 2. Co za tym idzie. Otóż nie będzie pojazdów ciężarowych na spawnie. Wszystko będzie znajdować się w załadunkach.
Na każdym załadunku będzie znajdować się marker. Wchodząc do niego otworzy nam się panel wyboru typu zlecenia.

Szybkie zlecenie - Tak jak to w Euro Truck Simulator 2, dla osób, które nie posiadają własnych zestawów. Można brać szybkie zlecenia, po wybraniu, któregoś towaru nieopodal zespawni się nam ciężarówka wraz z naczepą. (lub dostawczak - w zależności jaki towar weźmiemy).


Póki co respy ciężarówek będą losowe (mam tutaj na myśli marki ciężarówek), w późniejszych aktualizacjach planujemy sprecyzować zlecenia o marki pojazdu.
Przeteleportujemy się do zestawu siodłowego, odpali nam się pasek postępu załadunku. Po załadunku pojawi się blip, do którego musimy udać się z towarem.


Rozładunki będą na zasadzie stref rozładunkowych. Po wjechaniu w strefę rozładunku pokaże nam się informacja, że możemy rozładować. Wszystko będzie przebiegać w dosyć szybkim czasie, bez zbędnych czasów oczekiwania na rozładunek.


Rynek przesyłek - Nie różniący się niczym innym prócz tym, że to będzie dla osób posiadających własny zestaw. (ciągnik, lub ciagnik i naczepę)Tak! na naszym serwerze będzie możliwość zakupu prywatnych naczep. I to nie byle jakich. Otóż nasz skrypter opracował sposób na własne loga na naczepach! Osoby posiadające rangę "Zawodowiec" nic innego jak premium - będą miały możliwość zmiany takiego loga na własnej naczepie!

Ale to nie wszystko, każda firma również będzie posiadać naczepę z własnym logiem firmy! Chcemy, aby faktycznie to była prawdziwa truckerka i żeby było wiadomo, kto dla kogo jeździ! :)


Nic innego jak panel informacji o koncie, posiadanych prawo jazdach oraz ilości prywatnych samochodów. Niestety lub stety jak to na serwer typu truck przystało, nie chcemy aby to był serwer "kto ma więcej privów", dlatego też

ograniczymy ilość pojazdów na osobę do liczby 5.


Poniżej zdjęcia wersji roboczej panelu F2:Sklep, w którym będzie możliwość zakupu impulsów do przejazdu przez bramki viatoll oraz możliwość kupna napojów typu Monster lub kawa, w celu odnowy energii.


Pare zdjęć załadunków na zakończenie.Póki co to tyle z Naszej strony. Chce Was jeszcze raz zaprosić na nasz serwer RevoTruck. Ip będzie podane jak skończymy prace, wszystko zostanie ogłoszone na forum serwera jak i na Fanpage.

Data otwarcia serwera prawdopodobnie 27 sierpnia.Zapraszam każdego z osobna na nasz FanPage, gdzie będziemy zamieszczać dalsze informacje odnośnie serwera.
Oraz na forum, które aktualnie jest już funkcjonalne: www.revotruck.xaa.plCopyrights by Revotruck.xaa.pl


Postaw piwo autorowi tego posta
 

MassUUUU 
Swift Developer

Informacje
Nick w MP: CooqieEZ
Wiek: 16
Na forum: 967 dni
Posty: 122
Piwa: 1925
Respekt: 8,3

Wysłany: 2018-08-13, 20:05   grafika jest zła, szczególnie logo. Skrypt widać że fajny ale logo i styl graficzny...

:-: Grafika, jest okropna
:+: Pomysł
:+: Otoczka skrypterska oraz sam skrypt

7/10

_________________

Ale dymy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Fr33shu

PolskiTrucker 

Informacje
Nick w MP: Trucker123
Wiek: 18
Na forum: 537 dni
Posty: 23
Piwa: 4
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-13, 23:34   Mi też się nie podoba grafika, lepiej jakby była prosta i wyglądała normalnie, natomiast chyba największym plusem jest to, że w końcu ktoś umie myśleć, i zamiast tworzyć kolejnego głupiego pseudola, woli stworzyć serwer truck, których mało na MTA. Tutaj bardzo duży plus, sam skrypt też jest dobry.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Fr33shu 

Informacje
Nick w MP: Fr33shu
Wiek: 21
Na forum: 46 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-13, 23:56   Dziękujemy za opinie! Grafika zostanie zaktualizowana w ciągu kilku dni.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Visteros 
LUA

Informacje
Nick w MP: Visteros
Wiek: 14
Na forum: 412 dni
Posty: 46
Piwa: 21
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-14, 11:32   Ciekawie to wygląda!

:+: Skrypty,
:+: Reklama,
:+: / :-: Grafika.

Ocena: 7,5/10

_________________TruckersiLife
Ranga: Właściciel

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Fr33shu 

Informacje
Nick w MP: Fr33shu
Wiek: 21
Na forum: 46 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-15, 01:45   Aktualizacja (15.08.2018r): Nowy banner serwera. Zapraszamy do oceniania.

Aktualizacja (15.08.2018r): Nowe logo serwera. Zapraszamy również do oceny.
[ Dodano: 2018-08-16, 16:40 ]
Aktualizacja (16.08.2018)

Dwa dni temu zaczęły się prace nad launcherem mta. Zapytacie, po co więc śpieszę wam z odpowiedzią!
Zacznijmy od Panelu-Panel podmianek, w którym będziesz mógł wybrać jaką podmiankę chcesz a jakiej nie.
Odnośniki do stron internetowych. Jak one będą działać? Po kliknięciu ikonkę Facebooka otworzy twoją przeglądarkę i automatycznie przekieruje Cię do naszego fanpage.
Będzie również odnośnik do Teamspeak 3. Będzie działało to tak samo, jak z odnośnikami do stron internetowych.
Automatycznie sprawdzanie aktualizacji serwera RevoTruck. Jeżeli będą jakieś możliwe aktualizacje do pobrania-zostaną automatycznie pobrane przy otwarciu aktualizacji.
Launcher jest w budowie i zostanie ukończony prawdopodobnie 27 sierpnia.Postaw piwo autorowi tego posta
 

Grace 
Kierowca Pralki

Informacje
Nick w MP: Grace
Wiek: 16
Na forum: 628 dni
Posty: 159
Piwa: 444
Respekt: 50,5

Wysłany: 2018-08-19, 22:40   Nazwa - ukradziona, tak nazywał się mój stary projekt (kwiecień/maj 2018). Informacje o domenie revotruck.pl która należy DO MNIE : https://i.imgur.com/h9YDliN.png , strona na facebooku projektu mojego: http://fb.me/revotruck . Co do serwera, pomysł truck fajny, tylko strasznie śmierdzi mi tutaj GM pts, takie przypuszczenia. Ocenka 6/10

Proszę o zmianę nazwy, gdyż nie jest ona twoja.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Bajovsky 

Informacje
Wiek: 22
Na forum: 921 dni
Posty: 3
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-20, 08:37   @Grace nasza nazwa projektu powstała od naszego NIEDOSZŁEGO projektu RPG - RevolutionLife (wspomniane w prezentacji, że od słowa REVOLUTION). Gadaliśmy i upewnialiśmy się z kolegą Twoim, który też brał udział w Twoim projekcie o użyciu nazwy - nie miał problemu. Wyraził zgodę bo powiedział, że z projektu nic nie będzie. "Twój projekt" nawet nie wystartował, nie miał nigdzie zapowiedzi/reklamy. Mówiąc, że to TWOJA nazwa - jesteś w błędzie. Każdy tej nazwy może użyć, gdyż nigdzie nie jest zgłoszony znak towarowy jako Twoj (jest specjalny urząd do tego). Co do GM, prosze Cię, jak system związany stricte z ETS może mieć coś wspólnego z GM z PTSA (XD!). Tym bardziej, że ich kod jest mega stary, a system załadunków za prosty na Nasz. Pozdrawiam cieplutko

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Szydlo 
Stance Works

Informacje
Nick w MP: Szydlo
Wiek: 18
Na forum: 777 dni
Posty: 346
Piwa: 3
Respekt: 85,3

Wysłany: 2018-08-20, 12:04   Nie wiem jaki jest sens robienia osobnego, bezużytecznego launchera, nic nie wprowadzi takowy launcher.

Ogólnie nie rozumiem sensu trucków na mta/sampie, skoro jest ets2 który jest o wiele lepszy od tego.

_________________
Aktualny najlepszy kontakt do mnie: Szydlo#8134 (Discord)
Postaw piwo autorowi tego posta
 

killercycDDS 

Informacje
Nick w MP: killer_cyc[DDS]
Wiek: 18
Na forum: 1704 dni
Posty: 120
Piwa: 11
Respekt: 16,3

Wysłany: 2018-08-20, 22:16   Bardzo ładna i przejrzysta zapowiedź. Serwer ma bardzo duży potencjał. Brawo bajowski :D
:+: Grafika
:+: Tryb/gm
:+: Chęci do tworzenia własnego launchera

"Szydlo" napisał/a:

Nie wiem jaki jest sens robienia osobnego, bezużytecznego launchera, nic nie wprowadzi takowy launcher.

Ogólnie nie rozumiem sensu trucków na mta/sampie, skoro jest ets2 który jest o wiele lepszy od tego.


Niektóre osoby czują sentyment do jednej z klasyk gta i tam woli grać na trucku niż w jakimś etesie. Dam Ci przykład na sobie. W moim przypadku etes jest strasznie nudny ale przez sentyment do gta sa wolę grać na gita w trucka + jak serwer ma dobrego programistę to z nudnej rozgrywki można zrobić arcydzieło

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Fr33shu 

Informacje
Nick w MP: Fr33shu
Wiek: 21
Na forum: 46 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-08-27, 18:43   Z przykrością muszę ogłosić, iż dnia 27.08.2018 start serwera nie odbędzie się.

Spowodowane jest to tym, że podczas zamkniętej bety wystąpiły niespodziewane błędy/bugi. Naszym celem i obowiązkiem jest doprowadzenie serwera w czasie otwarcia bez błędów. Proszę nas zrozumieć, chcemy dla Was jak najlepiej. Tak więc postanowiliśmy, że otwarcie serwera nastąpi 10 września.

Raczej już bez opóźnień, wszystko będzie zależało od tego jak bardzo te błędy są skomplikowane. Dzięki za wyrozumiałość!

Postaw piwo autorowi tego posta
 

ProBaton 
SupportTheBest

Informacje
Nick w MP: ProBaton
Wiek: 19
Na forum: 1017 dni
Posty: 423
Piwa: 1002
Respekt: 260
Respekt: 260Respekt: 260Respekt: 260

Wysłany: 2018-09-15, 08:07   "Fr33shu" napisał/a:

@FrosteR wszelkie informacje są podawane na forum serwera(revo-truck.pl). Serwer nie został jeszcze otworzony gdyż nie chcemy go wypuścić z błędami.


To zaktualizuj temat i popraw datę planowanego startu serwera, żeby przypadkiem nie została Ci usunięta zapowiedź.

Co do zapowidzi, jest ona napisana starannie, widać, że staracie się stworzyć coś unikatowego i coś czego nie ma na scenie mta.Mam nadzieję, że nie porzucicie projektu, lub nie zostanie on wypuszczony do sieci bo wtedy naprawdę już scena mta spadła by na nowe serwery "truck autorski" :D

Jeśli chodzi o forum to jest ono całkiem przyjemne dla oka, fajnie zrobione, lecz mam jedno "ale". Legenda grup jest nie posortowana od najwyższej rangi do samego zarejestrowanego, Chodzi mi tutaj, aby było to po kolei bo obecnie technik jest ostatni a zarejestrowany jako pierwszy :D

Życzę powodzenia i sukcesów.

Pozdrawiam ;)

_________________
Support-Team 29.04.2018
Respekt 200 25.07.2018
1000 Dni na forum 09.09.2018
1000 Piw na forum 22.09.2018

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Squik 

Informacje
Nick w MP: Squik
Wiek: 22
Na forum: 11 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-09-15, 13:28   Powiem tak, może pomysłowość jest dobra. Ale spójrzmy z tej strony, mapa jest duża, na każdym projekcie truck, że tak powiem nudno jest. Dlaczego? Dlatego iż truck nie wykorzystuje tyle zasobów co RPG. Ale powodzenia.

Postaw piwo autorowi tego posta
 

Fr33shu 

Informacje
Nick w MP: Fr33shu
Wiek: 21
Na forum: 46 dni
Posty: 5
Respekt: 50

Wysłany: 2018-09-16, 18:55   Niestety na serwerze wyskoczyło dosyć dużo błędów i planowany start został przesunięty na przełom Września/Października. O wszelkich pozostałych zmianach/aktualizacjach dowiecie się na naszym forum! Revo-truck.pl

Postaw piwo autorowi tego posta
 
AnonymousDołaczył: Wczoraj 0:00
Posty: 1
Skad: google.com


Anonymous Koniecznie zajrzyj na:Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by Przemo modified by xXx 2003-2016

Template GTAONLINE created by gtaonline.plStrona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 18