Witamy na GTAOnline Obecny czas to 2018-12-18, 18:34 Użytkowników: 77036
Strona główna | Użytkownicy | Grupy | Faq | Regulamin | Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[DM] APEL do posiadaczy/chcących posiadać serwer MTA:SA
Autor Wiadomość

markob0 
www.Markob0.pl

Informacje
Nick w MP: Markob
Na forum: 1523 dni
Piwa: 938
Respekt: 98,2

Wysłany: 2015-08-29, 19:55   [DM] APEL do posiadaczy/chcących posiadać serwer MTA:SA

Witajcie! Ostatni mi czasy pochodziłem po serwerach RPG na MTA:SA i dziwi mnie jedna podstawowa rzecz, czemu ludzie non-stop tworzą takie serwery które są na skryptach z internetu? Dlaczego nie nauczą się od podstaw Lua czy też nie zlecą komuś innemu takiej pracy? Zauważyłem że coraz więcej osób chciało by mieć serwer, i myślą że będą mieć ponad 100 graczy. Jednak jak przychodzi co do czego to na serwerze nie ma nikogo no może maksymalnie 2-3 osoby. Obliczyłem ostatnio 28 serwerów z Gamemode RPG w których 6 serwerów jest po ponad 4 graczy w górę. a 4 ma skrypty autorskie. Czy to nie dziwne? Do tego można zauważyć że na tych 4 serwerach serwer posiada minimum 50 graczy. I teraz APEL do wszystkich co chcą robić serwer na MTA:SA nie tylko RPG. Zastanówcie się, jak to będzie, czy skrypty macie swoje czy identyczne jak u konkurencji. Powiem wam po sobie nawet że wiele zależy od skryptów. Nie od reklamy, chodź też. Jeżeli dobrze zareklamujemy to gracz sobie wejdzie i wyjdzie. A my mamy tak zrobić żeby zareklamować serwer i żeby gracz na nim został. Do tego też dochodzi forum. Forum nie musi być płatne. Może też być darmowe, bez reklam, ale pamiętajcie, forum jest tylko dodatkiem do serwera, a nie odwrotnie! Często na takich serwerach się spotyka tak naprawdę dużo ładniejsze fora, czy też strony które bardzo zachęcają do gry na serwerze, lecz jak się wejdzie, to już jest inaczej. Zastanówcie się też nad tym czy warto robić 2 czy też 10 serwerów RPG jeżeli można połączyć się w jeden. Np. nie znasz Lua, ale jesteś dobrym administratorem, druga osoba może znać Lua a mogą być słabym administratorem. Trzecia osoba może dobrze robić forum ale nie być dobrym adminstratorem czy też, dobrze znać Lua, czy wgl znać. Kolejnym punktem który omówimy to tworzenie 5,6 rang na serwer 10 slotowy. Gracz wchodzi na serwer i widzi 3/4 serwera to administracja. Zauważyłem że wiele osób naśladuje serwer P****, po co? Oni mają 5 rang np. czy też 6 ( nie wiem nie gram tam) ale mają serwer na ponad 300 slotów. U nich to jest bardzo dobre na małych serwerach to nie zdaje egzaminu. Oni posiadają po 5 osób czy więcej nawet w każdej randze a na takim małym serwerze do 40 slotów wystarzy dwóch Administratorów i dwóch moderatorów. Po co więcej? Tak możecie nawet zyskać, i zdobywać graczy. Zastanówcie się nad tym. Bo nie ma sensu wydawać swoich pieniędzy na kolejne puste serwery, lepiej wydać na batonika w sklepie. Polecam wam, zastanówcie się nad tym. Markob.

Autor postu otrzymał respekt pozytywny 5 razy
Ostatnio zmieniony przez markob0 2015-08-30, 05:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Marcineq1234

Pevo 
Ja wiem lepiej

Informacje
Nick w MP: Pevo
Na forum: 865 dni
Piwa: 364
Respekt: 315,8
Respekt: 315,8Respekt: 315,8Respekt: 315,8

Wysłany: 2017-08-19, 20:00   

Dobrze mówisz. Temat może stary, ale do dzisiaj zgadza się z prawdą...

Discord: Pevo#3511
GG: 64700204
Usługi programistyczne: http://gtao.pl/<font-c...ne-vt125761.htm
Paczka RPG: http://gtao.pl/<font-c...rl-vt119413.htm

SezamQ 
CloudMTA

Informacje
Nick w MP: SezamQ
Na forum: 485 dni
Piwa: 1
Respekt: 60

Wysłany: 2017-08-21, 12:21   

Całkowicie zgadzam się z tym co napisałeś. Nie warto tworzyć takich samych serwerów na tej samej paczce, czyli OGRPG. Nawet jeśli potraficie chociaż trochę języka LUA, spróbujcie coś stworzyć. Nie wychodzi wam lub macie jakiś problem? Zapytajcie na forum GTAOnline, od tego ono jest. Serwer nie musi posiadać graficznego GUI czy 10 hudów. Play Your Life cieszy się popularnością przez swoją prostotę. GUI wykonane w GUIEditorze, bez żadnych cudów.

Pozdrawiam :)

Tagi: apel :: posiadaczy/chcących :: posiadać :: serwer :: mta:sa
Anonymous

Dołaczył: Wczoraj 0:00
Skad: google.com

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi