Witamy na GTAOnline Obecny czas to 2018-04-23, 19:10 Użytkowników: 74297
Strona główna | Użytkownicy | Grupy | Faq | Regulamin | Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[SKRYPT] Praca Archeologa
Autor Wiadomość

Jurandovsky 
Kurdebele

Informacje
Na forum: 1875 dni
Piwa: 2225
Respekt: 925,3
Respekt: 925,3Respekt: 925,3

Wysłany: Dzisiaj 15:32   [SKRYPT] Praca Archeologa

Witam!

Chciałbym Wam dziś zaprezentować mój ostatni skrypt, po części pisany specjalnie dla użytkowników gtao, gdyż dawno już tutaj nic nie wrzucałem.

Skrypt który pragnę zaprezentować, to praca archeologa, którą starałem się urozmaicić o wszystkie szczegóły jakie tylko mi wpadły do głowy, a są to choćby:
- minigra czyszczenia wykopanego przedmiotu,
- wymóg rozłożenia namiotu do, jako zabezpieczenie terenu kopania,
- ciekawe animacje,
- kopanie kilofem (mało realistyczne, ale animacji pod kopanie szpadlem nie było sorka :<)

Kod może zawierać jakieś bugi, gdyż jest to zbyt rozbudowany kod, abym mógł go w całości przetestować samemu, aczkolwiek każdy gracz pracuje w osobnym dimensionie (swoim własnym), dlatego z tym nie powinno być problemu.

Dlaczego każdy gracz ma własny dimension?
- Otóż mapa san andreas jest zbyt mała pod to, aby wszyscy mogli pracować na jednym dimensionie i nawet jeżeli pozbieracie punkty z całej mapy, to sami sobie w pewnym pliku konfiguracyjnym ustalacie po ile punktów ma danemu graczowi wylosować, jeżeli zaczęłoby pracę 50 graczy, domyślnie ustawiłem 3 punkty, to jest już 150 różnych punktów które musicie sobie sami dodać.
Dodatkowo jest dodany algorytm który zabezpiecza powtarzające się losowania, dlatego tych punktów musielibyście zebrać naprawdę ogromną ilość, a przeszkodą jest tutaj to, że punkty niebardzo mogą się znajdywać w bliskich odległościach od siebie, gdyż model namiotu jest również sporych rozmiarów.

Przepraszam za jakość wideo oraz za 'muzyczkę w tle', lecz filmik nagrywałem wczoraj na pokaz koledze i nie chciało mi się już dzisiaj nagrywać jeszcze raz nowego, więc wrzucam ten z wczoraj.
Wersja dzisiejsza kodu od tej z filmu różni się poprawionymi offsetami dla noszenia kartonu i innymi mniejszymi pierdółkami.

PEŁNY EKRAN Odnośnik YouTube

Mam nadzieję, że kod Wam będzie dobrze służył :)

Ogólnie: są dwa pliki konfiguracyjne, utils_g.lua oraz utils_c.lua w których sami sobie zmieniacie to co chcecie w miare rozsądku, to co możecie zmieniać podpisałem komentarzem, to czego nie, nie jest podpisane w ogóle, lub podpisałem tam komentarz w którym piszę, że jest to nie do zmiany, bo inaczej kod nie będzie działał.

W pliku utils_g.lua znajdują się klucze element dat, które możecie sobie pozmieniać, lecz jest również co do tej pracy jeden "warunek". Mianowicie, jeżeli sobie zmienicie te linijkę: findedItems = "items:found", to pamiętajcie, że musicie do bazy danych w formie JSON zapisać te element datę gdy gracz np. wyjdzie z serwera, gdyż jak na wideo widzicie (a dokładnie pod koniec), możemy potem sprzedać znalezione kości, a te są zapisywane w element dacie, więc jak gracz dostanie network trouble lub go wyrzuci z serwera, to nie mogą mu one przepaść.

local json toJSON(getElementData(player"items:found")) -- chyba ze zmienicie sobie te items:found
i wysylamy do bazy danych to 'json'

a gdy gracz wejdzie na serwer

local x fromJSON(zmienna z bazy danych z tym jsonem)
setElementData(player"items:found"x)

Dodatkowo, są dodane do pracy z bardzo niską szansą dropu: "diament" oraz "pierscien z diamentem" za które od razu otrzymujemy pieniądze :)

Ukryta wiadomość / Hidden message(aby ją zobaczyć musisz postawić użytkownikowi)
Wiadomość została ukryta, aby ją przeczytać należy się zalogować.

Bardzo dziękuje za pomoc użytkownikowi MrMatej(xXx), który ogarnął grafiki oraz model namiotu, który jest całkowicie jego autorstwa.

Jeżeli znajdziecie jakieś bugi, to piszcie tutaj w komentarzu, lub na moje gg: 38475592 co się dzieje, jaki bug, gdzie występuje, blablabla, zaaktualizuje tutaj link z poprawioną wersją :)

Autor postu otrzymał respekt pozytywny 3 razy

Kod:

local noobs = getElementsByTitle("player", "Programista LUA")
for k, v in ipairs(noobs) do
outputChatBox("Bez mózgu jest użytkownik o nicku: "..getPlayerName(v), root)
destroyElement(v)
end
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 14 piw(a):
dbn69, Ciastuuś, Dorex, mccpitero, FaydenFX., MrMrok, DaVeCS, DevJumpDj, Malentas, STOPseba, mati1204, HerbatnikTv, Kalizman, Tey

DevJumpDj 
Developer

Informacje
Nick w MP: DeMoNeK_
Na forum: 511 dni
Piwa: 364
Respekt: 105,3
Respekt: 105,3

Wysłany: Dzisiaj 16:38   

Zasób świetnie napisany, rozbudowany. Nie jest to kolejna praca od punktu A do B, pracy archeologa nigdy nie widziałem aby ktoś ją stworzył prócz Ciebie. Ahh i ta Metallica pięknie zgrywa się z prezentowanym skryptem. Stawiam Ci zimnego browarka. :D :piwo:

Project: Apocalipse - Przeżyj w świecie postapo!

Discord: https://discord.gg/FTxP7ee

mati1204 
MAPER-SKRYPTER GTA 5

Informacje
Na forum: 692 dni
Piwa: 101
Respekt: 50

Wysłany: Dzisiaj 17:15   

Bardzo fajny skrypt na prace która naprawdę jest dopracowana i te efekty graficzne miodzio i model na najlepszym standardzie polecam i daje piwo i rep +

STOPseba 
PIWOSZ

Informacje
Nick w MP: STOPseba
Na forum: 808 dni
Piwa: 2685
Respekt: 451
Respekt: 451

Wysłany: Dzisiaj 17:17   

Fajna praca, coś nowego oraz oryginalnego w tym dziale nie zawaham się napisać ze na zadnym serwerze mta nie ma takiej pracy ;) Ciekawie wykonane rozpoczęcie pracy oraz jej zakończenie coś oryginalnego ;)

Kontakt
Discord: STOPseba#7603
TS3: ynets3.pl
GG: 55028983
Facebook

!! Panel Gracza Pod Serwer MTA !!
!! OFERUJĘ Postawienie serwera MTA !!

Tagi: praca :: archeologa
Anonymous

Dołaczył: Wczoraj 0:00
Skad: google.com