Zaloguj się by uzyskać pełen dostęp. Nie masz jeszcze konta? Założ je już teraz w kilka sekund.

Wysłany: 2020-02-22, 16:14

NeX.

Calm Story

Na forum: 1392 dni
Nick w MP: NeX

Piwa: 33

Respekt: 140

* Serwer wystartował *

Kilka słów wstępu

Witajcie drodzy użytkownicy!
Chcemy przedstawić wam serwer Calm Story (popularnie znany jako Calm Life). Uprzedzając pytania, mimo reaktywacji serwera, wszystkie zasoby napisane są od zera, są one również zoptymalizowane na najwyższym poziomie, a więc nie będzie kłopotów z płynnością rozgrywki. Nie używamy skryptów z poprzedniej edycji serwera Calm Life, wszystko napisane jest od podstawy, analizując każdą linijkę kodu. Staramy się optymalizować każdy zasób pod maksimum możliwości, o czym przekonują nas statystyki serwera.

Rozgrywka

Postanowilismy dać wam – czyli graczom, możliwość głosowania na naszym serwerowym Discord w ankiecie na temat wyboru głównego miasta rozgrywki. Głównym miastem zostało wybrane San Fierro. To tam na początku będzie rozgrywka, z czasem planujemy poszerzyć ją o kilka pozostałych miast.
Planujemy również wprowadzenie strefy DM, która będzie miała miejsce w Los Santos. Chwilowo trwają prace nad nią, ale w niedalekiej przyszłości po starcie serwera możecie spodziewać się wprowadzeniem jej na serwer w pełnej funkcjonalności.

Administracja

Na serwerze wyróżniamy cztery rangi główne w naszej ekipie, m.in: Moderator, Globalmoderator, Administrator oraz RCON. Wprowadziliśmy również hierarchię danej rangi, oznacza to, że z najmniejszym problemem kierujemy się do najniższej rangi – czyli Moderatora. Jeśli ta uzna, że problem powinien trafić do rangi wyżej, lub nie potrafi udzielić odpowiedzi na owy problem, sprawę kieruje do rangi wyżej – w tym przypadku do Globalmoderatora, etc.
Aktualnie rekrutacja na rangę Moderatora jest zamknięta, lecz po starcie serwera zmieni swój status, tak więc będzie można spróbować swoich sił w rekrutacji, a później może w ekipie? :->

Prezentacja zasobów

Postanowiłem, że nie będę was zanudzał rozpisywaniem każdego z zasobów, a jedynie części z nich. Poniżej możecie zobaczyć jedynie część z ich wszystkich dostępnych na serwerze. Postanowiliśmy używać prostej, nieskomplikowanej szaty graficznej, przyjaznej dla oka. Ich schemat działania jest również bardzo prosty. Liczymy na wasze kreatywne opinie co do ich ewentualnych poprawek. Jesteśmy w stanie dołożyć wszelkich starań, abyście byli zadowoleni z funkcjonowania i wyglądu serwera.

Każdy prywatny pojazd ma swoją domyślną pojemność. Nie stworzyliśmy dla wszystkich jednoznacznej i domyślnej pojemności, gdyż chcieliśmy odwzorować w tym systemie również pojemności silników w rzeczywistości. Dla przykładu – pojemność domyślna Manany to 1.2dm3, a Infernusa to 3.4dm3. Wymienione pojazdy na ich pojemnościach domyślną poruszają się z oryginalną prędkością, jak na innych serwerach RPG (lub bezpośrednio na trybie gry singleplayer).

Wprowadzone zostały ponownie punkty CLC (potocznie zwane jako Calm Coins). Można je otrzymać bezpośrednio poprzez zakup CLC komendą /clc (czyli punktów, za które można kupić np. Usługę Premium lub przedłużyć ważność domu, etc) lub od Administracji RCON w zamian za podziękowanie za zgłoszenie błędu, ewentualnie wprowadzenia propozycji, która została wyróżniona. Można je będzie również otrzymać w eventach, jako nagrody.

Modele i tekstury na serwerze

Stawiamy na proste modele jak i tekstury, które będą na serwerze. Nie chcemy przede wszystkim tego, aby serwer zbędnie był obciążony. Dodajemy modele tylko wtedy, gdy są one konieczne – wiadomo, gracze cenią sobie modele i ich wygląd, my również będziemy je wprowadzać, ale nie w nadmiernej ilości – i przede wszystkim nie na obiekty, które naszym zdaniem są zbędne. Wprowadziliśmy kilka autorskich, wykonanych przez naszych modelerów skinów i pojazdów, które swoje zastosowanie mają głównie we frakcjach. Będziemy starać się również wprowadzić kilka innych udogodnień dla graczy z usługą Premium, niezapominając również o osobach nieposiadających tej usługi.

Zakończenie

Serdecznie zapraszamy was na serwer. Mam nadzieję, że zachęciłem parę osób z większości czytające tę reklamę, aby powrócić na stare klimaty, świetną atmosferę i niezapomniane wrażenia z serwera. Pamiętajcie, że serwer jest tworzony specjalnie dla was, nie robimy tego na siłę – a jedynie z chęci kontynuowania codziennych spotkań w wielkim i niesamowitym gronie osób, jakim jest nasza społeczność!

Forum: https://calmstory.pl/
Discord: http://discord.io/calmstory
IP serwera: mtasa://137.74.6.199:20332
Liczba slotów na początek: 200
Otwarcie serwera odbyło się: : 29.02.2020r, godzina 19.00

Podpis

Serwer Calm Story - reaktywacja Calm Life
Start: 29.02.2020r (godzina 19.00)
Forum: www.calmstory.pl
Ostatnio zmieniony przez NeX. 2020-03-03, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Wysłany: 2020-02-22, 20:16

Szypki_exe

CountryMTA - lua dev

Na forum: 988 dni
Nick w MP: Crystal

Piwa: 711

Respekt: 80

Osobiście grałem na obu edycjach, i również na tej będę grał - dobrze stare czasy, a nalepiej v2 gdy zbierałem całymi dniami na tampę. Ten projekt śledzę od początku, i mam zamiar grać. Jednak mam jedną prośbę - zmiana licznika, mi osobiście się nie podoba i źle kojarzy. Zielony moim zdaniem był idealny - a jeśli nie zmiana to mozliwość montażu innego licznika? bądź w ustawieniach konta bedzie można go zmienić?
Najbardziej serwer doceniam za prostotę, której od dawna w mta na PROJEKTACH (pseudol to moim zdaniem nie żaden projekt) brakuje takiego czegoś. Niby scena rpg sie rozwija, ale osobiście wolałbym żeby się zatrzymała w okolicach 2016-17 roku.

No nic, życzę powodzenia z projektem :)

Wysłany: 2020-02-22, 22:05

NeX.

Calm Story

"Szypki_exe" napisał/a:

Osobiście grałem na obu edycjach, i również na tej będę grał - dobrze stare czasy, a nalepiej v2 gdy zbierałem całymi dniami na tampę. Ten projekt śledzę od początku, i mam zamiar grać. Jednak mam jedną prośbę - zmiana licznika, mi osobiście się nie podoba i źle kojarzy. Zielony moim zdaniem był idealny - a jeśli nie zmiana to mozliwość montażu innego licznika? bądź w ustawieniach konta bedzie można go zmienić?
Najbardziej serwer doceniam za prostotę, której od dawna w mta na PROJEKTACH (pseudol to moim zdaniem nie żaden projekt) brakuje takiego czegoś. Niby scena rpg sie rozwija, ale osobiście wolałbym żeby się zatrzymała w okolicach 2016-17 roku.

No nic, życzę powodzenia z projektem :)

Dzięki za wszelką ocenę.
Odpowiadając na pytania, które mogą również zadać inni użytkownicy - rozważaliśmy opcję dodania kilku liczników od dłuższego czasu i jak najbardziej - opcja jego zmiany pojawi się w warsztacie z komponentami. Będzie kilka tarcz do wyboru, w tym również liczniki cyfrowe.

Podpis

Wysłany: 2020-02-23, 01:53

WujekEddy

3d modeler

Na forum: 1720 dni
Nick w MP: Powaszny

Piwa: 684

Respekt: 132,5
Respekt: 132,5

Nie żebym wam źle życzył, tylko powiedz mi... zmieniliście cokolwiek po za nazwą i delikatnie kolorystyką od poprzednich edycji? Bo nie ukrywam, ze grałem sobie na nich i zbyt wielkiej to ja nie widze, a ostatnie dwa zdjęcia to nie wiem czym się chwalić, zmianą textur? Poważnie? Nic nie wnosicie nowego, ciekawego więc najpewniej utrzyma się projekt przez okres miesiąca, maksymalnie trzech. Mimo to życzę powodzenia i najlepszych sukcesów.

Wysłany: 2020-02-23, 10:29

NeX.

Calm Story

"WujekEddy" napisał/a:

Nie żebym wam źle życzył, tylko powiedz mi... zmieniliście cokolwiek po za nazwą i delikatnie kolorystyką od poprzednich edycji? Bo nie ukrywam, ze grałem sobie na nich i zbyt wielkiej to ja nie widze, a ostatnie dwa zdjęcia to nie wiem czym się chwalić, zmianą textur? Poważnie? Nic nie wnosicie nowego, ciekawego więc najpewniej utrzyma się projekt przez okres miesiąca, maksymalnie trzech. Mimo to życzę powodzenia i najlepszych sukcesów.

Chciałbym, abyś chociaż raz dokładnie przeczytał to, co znajduje się w treści reklamy - patrzysz poglądowo na zdjęcia. Po nich nie dowiesz się za wiele - równie dobrze nie musiałem ich wcale tu umieszczać.
Zasoby napisane są całkowicie od nowa, większość z nich nie jest publikowana przed startem. Aktualnie pracujemy nad nowymi pracami dorywczymi, chcemy kilkoma z nich wyróżniać się od innych serwerów i mamy nadzieję, że nam się to uda.
Nie chwalimy się zmiana tekstur, a jedynie je zaprezentowaliśmy - nie ma czym się chwalić tym bardziej, że nie są one najlepszymi z najlepszych na platformie MTA. Nie powinniśmy w ogóle ich prezentować? na to wynika ;}

Podpis

Wysłany: 2020-02-24, 00:19

Garru

Modeler

Na forum: 2103 dni
Nick w MP: Garru

Piwa: 406

Respekt: 85,8

Ludzie obecnie już nie mają dużych wymagań do RPG. Zbyt dużo "innowacyjnych" projektów miało być, że obecnie wystarczy stworzyć gm na starych dobrych zasadach, które wszyscy znają.
Najważniejsze aby wasz serwer nie posiadał bugów i to jest kluczem do sukcesu.
W porządku się prezentuje, więc na graczy nie powinniście narzekać. Jeżeli chodzi o forum tu już gorzej, ale rozumiem że wybraliście uczciwą drogę i olaliście nulleda ipb.
Powodzonka. ;)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
.WhiteBlue
Wysłany: 2020-02-28, 20:55

NeX.

Calm Story

Dziękuje za te pozytywne, jak i neutralne opinie.
Postaramy się pozmieniać parę rzeczy, aby gracze byli zadowoleni.

Już jutro start serwera - zapraszamy wszystkich chętnych.
Godzina 19:00, Sobota.

Wysłany: 2020-03-11, 14:52

preyton.99

Na forum: 1018 dni
Nick w MP: preyton

Piwa: 1

Respekt: 50

Kolejne nowości z naszego serwera, zapraszam do przejrzenia artykułu!
https://calmstory.pl/Thread-007-nowa-praca-i-wiele-wi%C4%99cej

Wysłany: 2020-03-31, 00:31

CJ_O

Na forum: 512 dni
Nick w MP: blaki

Respekt: 50

Moim zdaniem serwer bardzo ciekawy, warto zagrać. Gospodarka nie jest typowo łatwa, coś nowego i częste aktualizacje.

Tagi: calm :: story
Anonymous

Na forum: 245 dni

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Odpowiedz do tematu