Zaloguj się by uzyskać pełen dostęp. Nie masz jeszcze konta? Założ je już teraz w kilka sekund.
Wysłany: 2020-08-12, 13:17

Szyszka947

Nigdy nie będzie lepiej.

Na forum: 529 dni

Piwa: 13

Respekt: 90

Witam. Kiedyś tam wrzucilem 'panel rejestracji' wylacznie przez nick i przy uzyciu przestarzalej technologii. Teraz napisalem cos ulepszonego, przy uzyciu Spring Boota. Ten oto nowszy panel logowania i rejestracji mozna pobrac tutaj:
Ukryta wiadomość / Hidden message(aby ją zobaczyć musisz postawić użytkownikowi)
Wiadomość została ukryta, aby ją przeczytać należy się zalogować.

W panelu rejestracji jak i logowania są podstawowe zabezpieczenia, m.in: nick nie moze sie powtarzac, sprawdzanie poprawnosci hasla i loginu.
Po zalogowaniu otrzymamy prostu komunikat, ze sie zalogowalismy, mozna to sobie zmienic na przekierowanie na jakas strone glowna itp.. Uzywana baza danych to H2, ktora po restarcie traci zapisane dane (id, login, haslo). Mozna ja sobie zmienic na np. MySQL zeby nie tracic danych, ale to na wlasna reke. Projekt bardziej w celach edukacyjnych, jednakze mozna go uzywac. Aby projekt sie skompilowal do swojego IDE(W moim przypadku Visual Studio Code) trzeba dodać rozszerzenie Lombok, Java Extension Pack oraz Spring Boot Extension pack. Jesli ktos juz by zachcial uzywac tego panelu, to nalezy z pliku pom xml wyrzucic zaleznosc:
Kod:

<dependency>
<groupId>org.springframework.boot</groupId>
<artifactId>spring-boot-devtools</artifactId>
<scope>runtime</scope>
<optional>true</optional>
</dependency>

i skompilowac projekt od nowa.
Jakies ssy:
https://imgur.com/a/JSCO8M9

[ Dodano: 2020-08-13, 11:15 ]
Ulepszona wersja, usunięta zbędna adnotacja oraz dodane kodowanie haseł tutaj:
Ukryta wiadomość / Hidden message(aby ją zobaczyć musisz postawić użytkownikowi)

Edit:
Znów ulepszona wersja, usunąłem ponownie kilka zbędnych adnotacji, oraz dodałem autoryzacje użytkownika. Polega ona na tym, że bez zalogowania się nie wejdziemy na strone główną znajdującą się pod /home. Po zalogowaniu dostajemy ciasteczka odpowiadające za sesje. Czyli logujemy się raz i potem mamy dostęp do /home aż do wygaśnięcia ciasteczek. Nie wiem, co ile wygasają, gdyż ciasteczka dostarcza automatycznie Spring Security. Może w ogóle nie wygasają xd.
Link:

Ostatnio zmieniony przez Szyszka947 2020-08-28, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
romeq, NoyZyS, godo
Wysłany: 2020-08-16, 17:57

NoyZyS

Na forum: 422 dni
Nick w MP: noyzys

Piwa: 1

Respekt: 50

Szyszka947, Witaj kod dałoby się zoptymalizować bardziej, zrobić cleanup totalny, ale propsuje, że użyłeś Springa do takich rzeczy, jak będziesz chciał mogę ci kilka rad udzielić odnośnie twojego kodu, pozdrawiam.

Wysłany: 2020-08-17, 12:02

Szyszka947

Nigdy nie będzie lepiej.

Na forum: 529 dni

Piwa: 13

Respekt: 90

Jestem jak najbardziej otwarty na wszelkie poprawki, gdyż sam dopiero się uczę :D

Tagi: panel :: rejestracji :: logowania :: bazą :: danych
Anonymous

Na forum: 245 dni

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Odpowiedz do tematu