Zaloguj się by uzyskać pełen dostęp. Nie masz jeszcze konta? Założ je już teraz w kilka sekund.

Wysłany: 2019-11-04, 13:22

vNex

gtao.pl

Na forum: 1983 dni
Nick w MP: Nexisten

Piwa: 917

Respekt: 241,5
Respekt: 241,5Respekt: 241,5

Cześć,

mam nadzieje że nie tylko ja zauważyłem w ostatnim czasie, że takowy spadek popularności tej platformy się pojawił. Polskie serwery po części straciły popularność, dział PAWN tutaj na forum już prawie nie żyje, a z nowych powstawających serwerów pojawiają się tylko wałkowane serwery RolePlay.

Zapraszam do dyskusji na poniższe punkty:
a) jak wygląda to z waszej perspektywy?
b) warto nadal tworzyć serwery? jeśli tak to jakie, gotowe czy autorskie?
c) jeśli warto tworzyć serwery, jakie tryby nadal przejdą?

Zapraszam także do dyskusji graczy MTA, jak to wygląda z ich strony. ;)

Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
TheMatiSYT
Wysłany: 2019-11-04, 14:36

ToxiC.

Na forum: 3122 dni

Piwa: 8482

Respekt: 1143,8
Respekt: 1143,8

nie warto tworzyć serwera i nie tylko Ty zauważyłeś spadek
Chyba ze przejdziesz do rusków :roll:

Wysłany: 2019-11-04, 15:18

Combacior

Na forum: 3671 dni

Piwa: 2120

Respekt: 1060
Respekt: 1060

Ostrzeżeń: 20%
"vNex" napisał/a:

a) jak wygląda to z waszej perspektywy?

Nie oszukujmy się, gra ma już lata świetności za sobą. To jest główny powód "spadku popularności tej platformy" jak to nazwałeś. Ile czasu można robić to samo? Nie ma aktualizacji, nic się nie dzieje. Wersja 0.3DL, kto z niej korzysta?

• Ci, którzy wykorzystują możliwość tworzenia tekstur do TextDraw'ów, po prostu jako obrazki/tła;
  • Ci, którzy potrafią robić własne obiekty - ilu znasz takich ludzi? Ja nie znam nikogo.

Dla mnie, jako gracza ze sceny DeathMatch, wersja 0.3DL jest totalną porażką. Nie ma w niej nic, co mogłoby mnie przyciągnąć. Na tej wersji skorzystały jedynie serwery Truck i RolePlay. Zresztą jaka aktualizacja nie była zrobiona z myślą o tych dwóch typach?

"vNex" napisał/a:

dział PAWN tutaj na forum już prawie nie żyje

Nie ma już nowych osób, które chcą się nauczyć PAWN, bo po co się uczyć tak starego i bezużytecznego języka? Kto ma się tam wypowiadać? Kiedyś były organizowane jakieś konkursy PAWN przez administrację i była jakaś zachęta do nauczenia się jakichkolwiek podstaw, teraz nic się nie dzieje.

"vNex" napisał/a:

a z nowych powstawających serwerów pojawiają się tylko wałkowane serwery RolePlay

Temat "Ultimate Game" w dziale reklam serwerów nie jest serwerem RolePlay. Widzę jeszcze po dwa serwery DeathMatch i Truck na pierwszej stronie działu, także przejrzyj jeszcze raz dział z reklamami. Znam jeszcze dwa inne serwery "DeathMatch", które mają zostać reaktywowane, ale nie mają tutaj reklamy. Reklama tutaj daje tyle co kot napłakał.

"vNex" napisał/a:

b) warto nadal tworzyć serwery? jeśli tak to jakie, gotowe czy autorskie?
c) jeśli warto tworzyć serwery, jakie tryby nadal przejdą?

Pytania takie same. Warto tylko, jeśli masz:

• nowe i ciekawe pomysły. mnóstwo czasu wolnego i mnóstwo chęci;
  • lub serwer z wypromowaną nazwą;
  • lub stałą bazę graczy.

Oczywiście musisz też mieć zapas $$ w portfelu. Zakładka hosted to koszt ok. 140zł miesięcznie, a dobra reklama też kosztuje. Wypowiedź trochę obszerna, na taką chyba miałeś nadzieję.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
vNex
Wysłany: 2019-11-14, 23:50

[email protected]

Na forum: 2366 dni
Nick w MP: ThePolak

Respekt: 50

Nie opłaca się jeszcze kilka lat temu tak ale teraz nie

Wysłany: 2019-11-25, 02:09

Donpiotros1

Na forum: 2223 dni

Piwa: 3

Opłaca się tylko trzeba wprowadzić nowe fajne rzeczy, to nawet starzy gracze wrócą i nowi przyjdą. GTA V moim zdaniem ma słabe serwery głownie RP, a samp ma duże możliwości jak na tak starą platrofmę, tyle że utarły się pewne schematy, których szczególnie w Polsce ludzie się trzymają.

Wysłany: 2020-02-14, 00:57

GreeN.

Na forum: 2528 dni
Nick w MP: GreeN.

Piwa: 45

Respekt: 40

Sorki że taki odkop ale szczerze wam powiem że na Polskiej scenie to zostało z 50-100 osób grających i to na 2-5 serwerach, chyba że coś się zmieniło.

Wysłany: 2020-04-05, 19:12

vNex

gtao.pl

Pozwole sobie odświeżyć ten temat po jakimś czasie. Każdy raczej ma podobne zdanie na temat spadku popularności, lecz macie jakieś konkretne pomysły, które mogłyby w jakikolwiek sposób rozruszać ponownie popularność SA:MP w Polsce? Moim pomysłem byłoby, zrobienie polskiego serwera o takim trybie, jakimi dysponują aktualnie jedynie angielskie serwery które mają ponad 100 graczy dziennie. Ewentualnie można zrobić serwer dwujęzyczny (bądź więcej) aby połączyć dla przykładu Polski oraz Angielski serwer.

Liczę na wasze wypowiedzi, zapraszam do dyskusji :)

Wysłany: 2020-04-05, 23:21

chance

Na forum: 138 dni

Nie da się ukryć, że SA:MP trifumy świętował 10 lat temu. Jednak z odpowiednim podejściem do sprawy, a przede wszystkim - kreatywnym gamemode, który nie spotka się w żadnej innym miejscu wciąż uważam, że jest szansa coś stworzyć. Nawet dla tych 50 osób.

Wysłany: 2020-04-06, 12:56

vNex

gtao.pl

"chance" napisał/a:

Nie da się ukryć, że SA:MP trifumy świętował 10 lat temu. Jednak z odpowiednim podejściem do sprawy, a przede wszystkim - kreatywnym gamemode, który nie spotka się w żadnej innym miejscu wciąż uważam, że jest szansa coś stworzyć. Nawet dla tych 50 osób.

Jakie tryby masz na myśli, które można jeszcze wybić w górę?

Wysłany: 2020-04-06, 20:01

Look_At_Me

Na forum: 3395 dni
Nick w MP: Look_At_Me

Piwa: 180

Respekt: 423

Obecne popularne serwery DM to sklejki różnych gamemodów, nie byłoby w tym nic dziwnego bo sam uważam, że warto korzystać już z istniejących funkcji niż tworzyć je od początku natomiast te serwery oprócz obiektami i interface nie różnią się zbytnio między sobą.
Oprócz graczy odeszło wiele dobrych pawnerów, którzy dźwigali cały ciężar rozwoju polskiej sceny SA:MP, niestety obecnie jest prawdziwa stagnacja.

Co do serwerów innych trybów to można odnieść wrażenie, że niektóre serwery RP działają dość prężnie ale tak naprawdę obecna ilość grających na RP'kach jest nieporównywalnie mniejsza z tym co było jeszcze 5 lat temu.

Klient SA:MP w pewnym sensie ogranicza ale i tak dalej uważam, że jeszcze wiele pozostało możliwości do rozwijania własnych serwerów, potrzebna jest tylko kreatywność i przede wszystkim poświęcenie czasu. Polskie community nauczyło się grać na wysoko rozwiniętych serwerach, gdzie jest mnóstwo skryptów i funkcji - gdy tak przyglądniemy się na inne zagraniczne serwery tam mamy wzór serwerów, które porównaniu do naszych są wręcz "puste" w nowinki. Może to też był przysłowiowy gwóźdź do trumny naszego SA:MP gdyż wielu się poddało bo brakło im po prostu pomysłu.

Nie spodziewam się w tej sprawie polepszenia, ba bardziej przykładam nadzieję w rozwój serwerów na np. FiveM. Chyba już nie zobaczę ciekawego, unikalnego serwera DM.

p.s
Wiem, serwery SA:MP to nie tylko DM, natomiast ten tryb jest mi najbliższy poza tym od tego trybu SA:MP się wywodzi stąd powyższy tekst był pisany głównie pod niego

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
vNex
Wysłany: 2020-04-07, 14:10

Iggy

Na forum: 2472 dni
Nick w MP: Iggy

Piwa: 1177

Respekt: 873,9
Respekt: 873,9Respekt: 873,9

Vice Admin: Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach organizacyjnych lub technicznych - skontaktuj się ze mną.
Na pewno SA:MP lata świetności ma za sobą, ale moim zdaniem jeszcze kilka dobrych lat ludzie będą grać. W okolicach 2016 roku sam miałem otwierać własny serwer, z własnym gamemodem truck, ale zawiesiłem prace na około 70 %, ponieważ uważałem że to nie ma sensu, że graczy ubywa coraz więcej. Patrząc przez perspektywę czasu, z jednej strony trochę żałuję, bo jeśli dobrze by podejść do sprawy to serwer mógłby być popularny, z drugiej jednak nikt nie może przewidzieć, czy praca przełożyła by się na dużą liczbę graczy.

Nawiązałem do tego, ponieważ już od lat czytam że samp to upada i nie ma sensu otwierać serwera, jednak myślę że gdyby ktoś otworzył serwer z bardzo dobrym gamemodem i dobrą administracją, nawet i starsi wyjadacze mogliby chętnie zawitać i pograć. Jednak do tego potrzeba bardzo dużo czasu, a jeśli ktoś jeszcze się ma nauczyć języka PAWN to wtedy myślę że z minimum rok. Na obecną chwilę raczej nie warto uczyć się PAWN, chyba że ktoś jest bardzo dużym miłośnikiem SA:MP'a i chce otworzyć swój serwer.

Obecnie jest po około 2 serwery w każdym trybie, które mają jeszcze jakąś w miarę dobrą ilość graczy, jednak warto nawet popatrzeć na net4game, które przez wiele lat było nie do przebicia jako serwer RP, a teraz stoi pusty. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy gracze odeszli samoistnie czy jest tego jakiś inny powód, ale duża ilość graczy RP po prostu pewnie pożegnała się z sampem, przechodząc pewnie chociażby na FiveM.

No i przede wszystkim kwestia cziterów - są oni bardzo uciążliwi i jest ich bardzo dużo. Na serwerach DM nie wiadomo już kto gra czysto, a kto coś ma zainstalowanego i to też może na pewno w jakimś stopniu zniechęcać innych.

A i byłbym zapomniał. Obecnie (i od kilku dobrych lat) zakładka Internet w kliencie SA:MP'a nie działa i serwery nie wyświetlają się poprawnie, co jest na pewno dużym minusem. Jeśli chcemy, aby serwer się wyświetlał w zakładce Hosted no to musimy przygotować się na wydatek grubo ponad 100 zł miesięcznie, a to w połączeniu z hostigiem, forum i reklamami serwera także może skutecznie odpychać od chęci założenia serwera.

Ostatnio zmieniony przez Iggy 2020-04-10, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
vNex
Wysłany: 2020-04-07, 14:34

vNex

gtao.pl

"Iggy" napisał/a:

Na pewno SA:MP lata świetności ma za sobą, ale moim zdaniem jeszcze kilka dobrych lat ludzie będą grać. W okolicach 2016 roku sam miałem otwierać własny serwer, z własnym gamemodem truck, ale zawiesiłem prace na około 70 %, ponieważ uważałem że to nie ma sensu, że graczy ubywa coraz więcej. Patrząc przez perspektywę czasu, z jednej strony trochę żałuję, bo jeśli dobrze by podejść do sprawy to serwer mógłby być popularny, z drugiej jednak nikt nie może przewidzieć, czy praca przełożyła by się na dużą liczbę graczy.

Nawiązałem do tego, ponieważ już od lat czytam że samp to upada i nie ma sensu otwierać serwera, jednak myślę że gdyby ktoś otworzył serwer z bardzo dobrym gamemodem i dobrą administracją, nawet i starsi wyjadacze mogliby chętnie zawitać i pograć. Jednak do tego potrzeba bardzo dużo czasu, a jeśli ktoś jeszcze się ma nauczyć języka PAWN to wtedy myślę że z minimum rok. Na obecną chwilę raczej nie warto uczyć się PAWN, chyba że ktoś jest bardzo dużym miłośnikiem SA:MP'a i chce otworzyć swój serwer.

Obecnie jest po około 2 serwery w każdym trybie, które mają jeszcze jaką :oops: ś w miarę dobrą ilość graczy, jednak warto nawet popatrzeć na net4game, które przez wiele lat było nie do przebicia jako serwer RP, a teraz stoi pusty. Nie wiem czym jest to spowodowane, czy gracze odeszli samoistnie czy jest tego jakiś inny powód, ale duża ilość graczy RP po prostu pewnie pożegnała się z sampem, przechodząc pewnie chociażby na FiveM.

No i przede wszystkim kwestia cziterów - są oni bardzo uciążliwi i jest ich bardzo dużo. Na serwerach DM nie wiadomo już kto gra czysto, a kto coś ma zainstalowanego i to też może na pewno w jakimś stopniu zniechęcać innych.

A i byłbym zapomniał. Obecnie (i od kilku dobrych lat) zakładka Internet w kliencie SA:MP'a nie działa i serwery nie wyświetlają się poprawnie, co jest na pewno dużym minusem. Jeśli chcemy, aby serwer się wyświetlał w zakładce Hosted no to musimy przygotować się na wydatek grubo ponad 100 zł miesięcznie, a to w połączeniu z hostigiem, forum i reklamami serwera także może skutecznie odpychać od chęci założenia serwera.

Wiele prawdy w jednym poście, na początku dziękuje za odpowiedź - przynajmniej ten jeden wątek trzyma się w gorącej dyskusji co mnie cieszy, bo kto wie, może coś kiedyś tym tematem ruszymy. Moim zdaniem zatrzymanie rozwijania SA:MP jest problematyczne, ponieważ ten Multiplayer mógłby stanąć na nogi, gdyby jego oprawa graficzna została odświeżona, zostałby wprowadzony wbudowany AntyCheat czy wiele więcej. Co do serwera net4game, moim prywatnym zdaniem jest to w głównej mierze wina założyciela, właściciela serwera, który nie interesuje się nim nawet do dnia dzisiejszego, dlatego po bardzo długim czasie upadku tego serwera nie mamy jeszcze żadnej informacji na forum, ani totalnie nigdzie. Co sądzisz o wprowadzeniu angielskich trybów na polski 'rynek'? Mówię tutaj o np. Policjanci i Złodzieje, bądź spróbować pójść w kierunku MTA i stworzyć pierwszy serwer RPG na platformie San Andreas Multiplayer? Zapraszam wszystkich do wypowiedzi :)

Wysłany: 2020-04-07, 16:39

Look_At_Me

Na forum: 3395 dni
Nick w MP: Look_At_Me

Piwa: 180

Jeżeli chodzi o cziterów to ogólnie już teraz można ich wyizolować wsród graczy. Większość czitów, które mocno utrudniają grę wymagają biblioteki cleo czy ogólnie plików asi, a obecnie można uniemożliwić wejścia na serwer jeśli ktoś takie pliki posiada.
Natomiast na popularnych DM'ach mało kto się do tego kroku posunął, bo wielu używa różnych cleo chociażby bardzo popularnego crashes.asi który pozwala na zwiększenie limitu FPS.

Nowy tryb dla SA:MP? Może to podziałać ale nie na polskim community, u nas po prostu nie ma już graczy którzy szukają nowości. Może to jednak przynieść fajny sukces ale przy promocji jako zagranicznego serwera, gdzie tam takie tryby mają graczy.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Iggy
Wysłany: 2020-04-09, 16:36

xCoreM52

Na forum: 158 dni
Nick w MP: xCoreM52

Piwa: 6

Moje zdanie na ten temat jest następujące.
Tak jak jeden z moich przedmówców Iggy, wspomniał, platforma SA:MP ma lata świetności już za sobą. Moim zdaniem dodatek ten nie upadnie do momentu, aż nie skończy narastać liczba zapaleńców do programowania w tym jakże natrętnym kodzie. Mimo tego, że liczba programistów jest już stanowczo mniejsza niż w latach ~2010 (mowa tu o ludziach, którzy faktycznie robią coś a nie tylko kopiuj wklej) to jednak jest ona wciąż duża. Nawet ludzie od pseudoli mają wkład w życie tejże pięknej gry czy też dodatku multiplayer.

Wysłany: 2020-04-13, 21:56

Vertan*

Na forum: 837 dni
Nick w MP: Vertan

Moim zdaniem cięzko dogodzic kazdemu, teraz tyle serwer powstalo i zaraz kazdy upada wiec

Tagi: spadek :: popularności
Anonymous

Na forum: 245 dni

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Odpowiedz do tematu