Zaloguj się by uzyskać pełen dostęp. Nie masz jeszcze konta? Założ je już teraz w kilka sekund.

Wysłany: 2019-05-08, 17:59

vNex

gtao.pl

Na forum: 1907 dni
Nick w MP: Nexisten

Piwa: 888

Respekt: 241,5
Respekt: 241,5Respekt: 241,5

Cześć, chciałbym ogólnie przesiąść się z Dini na MySQL, tylko całkowicie nie wiem jak się do tego zabrać. Mógłbym otrzymać od was jakiś żywy przykład? (Nie chce linków do poradników, bo patrzałem, próbowałem i nici z tego wyszło, teraz próbuje to zrobić jeszcze raz, z waszą pomocą).

Po drugie, jak mogę zrobić wczytywanie z MySQL na przykład: Jeśli w bazie danych mam: uid, produkt - to chce wczytać do DIALOG LISTY wszystkie produkty danego UID.

Postaw piwo autorowi tego posta

Wysłany: 2019-05-09, 20:39

Iggy

Na forum: 2396 dni
Nick w MP: Iggy

Piwa: 1171

Respekt: 873,9
Respekt: 873,9Respekt: 873,9

Vice Admin: Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach organizacyjnych lub technicznych - skontaktuj się ze mną.
System zapisu danych działa na tej samej zasadzie, bez względu czy to jest dini czy MySQL. Są zmienne dla każdego gracza, na których wykonuje się wszystkie zmiany w statystykach, a przy wyjściu z serwera odczytuje się dane ze zmiennych i zapisuje do plików/bazy danych. Wczytywanie to wiadomo, pobranie danych z bazy i ustawienie tych danych jako wartości zmiennych. Ja uczyłem się zapisywania danych do MySQL poprzez na początku przepisywanie całego, gotowego systemu rejestracji/zapisu danych i analizy po kolei co i jak działa. W międzyczasie warto też czytać poradniki na ten temat, których jest całkiem sporo, chociażby na naszym forum i forum sampa. Potem próbuj coś samemu pisać, nawet jakieś proste skrypty zapisu i odczytu czegoś z bazy i z czasem na pewno ogarniesz jak to działa. W tydzień bez problemu da się tego nauczyć, jeśli już znasz podstawy pawn. :)

Wysłany: 2019-05-09, 20:48

vNex

gtao.pl

Na forum: 1907 dni
Nick w MP: Nexisten

Piwa: 888

Respekt: 241,5
Respekt: 241,5Respekt: 241,5

Celowałbym w jakieś przykłady od was, na których mógłbym się wzorować.

Wysłany: 2019-05-10, 22:51

Iggy

Na forum: 2396 dni
Nick w MP: Iggy

Piwa: 1171

Respekt: 873,9
Respekt: 873,9Respekt: 873,9

Vice Admin: Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach organizacyjnych lub technicznych - skontaktuj się ze mną.
vNex, tego nie da się wytłumaczyć na jednym/kilku przykładach (jeśli dobrze to zrozumialem). Moim zdaniem powinieneś przeanalizować cały, gotowy system oparty o zapis do bazy danych (jest tego dużo w internecie), a to pozwoli Ci na zrozumienie jak to wszystko działa i jakie są podstawowe funkcje MySQL (chyba że już je znasz to będzie na pewno łatwiej).

Wysłany: 2019-05-11, 00:59

DsJ3

Były Moderator GTAO

Na forum: 3413 dni
Nick w MP: DsJ3_

Piwa: 900

Respekt: 390
Respekt: 390Respekt: 390Respekt: 390Respekt: 390

Moderator: Cześć, pamiętaj, aby Twoje posty zawierały argumentację zgodną z regulaminem.

Wysłany: 2019-05-11, 10:24

Robson04

Na forum: 982 dni
Nick w MP: Robson04

Piwa: 322

Respekt: 60

Polecam MySQL BlueG, spis wszystkich funkcji jest opisany na samp wiki, a kolega u góry podał poradniki właśnie wydania od BlueG.

Tagi: kilka :: wytłumaczeń
Anonymous

Na forum: 245 dni

Anonymous Koniecznie zajrzyj na:

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi